MPK – Maan kattavin kokonaisturvallisuuden kouluttaja

Maanpuolustuskoulutusyhdistys
Försvarsutbildningsföreningen

Katso kaikki yhteystiedot täältä.

Yhteystiedot

MPK
Keskustoimisto

Postiosoite
Pohjoinen Hesperiankatu 15 A 1
00260 Helsinki

Käyntiosoite
Töölöntorinkatu 2
00260 Helsinki

 

toimisto@mpk.fi
FacebookTwitterInstagram

Toiminnanjohtaja

Pertti Laatikainen
050 543 6151
pertti.laatikainen@mpk.fi

Koulutusjohtaja

Timo Mustaniemi
045 180 3323
timo.mustaniemi@mpk.fi

Koulutuspäällikkö

Juha Niemi
0400 419 670
juha.niemi@mpk.fi
Sotilaallisia valmiuksia palveleva koulutus SOTVA
MPK Keskustoimisto

Koulutuspäällikkö

Satu Virtanen
040 517 2073
satu.virtanen@mpk.fi
Tutustumistoiminta - nuoret ja naiset
MPK Keskustoimisto

Viestintäpäällikkö

Miia Iivari
050 522 0024
miia.iivari@mpk.fi
MPK

Koulutus- ja viestintäsuunnittelija

Ossi Hietala
040 539 8149
ossi.hietala@mpk.fi
Kansainvälinen toiminta, viestintä
MPK Keskustoimisto

Erikoissuunnittelija

Olli Parkkinen
045 845 7362
olli.parkkinen@mpk.fi
Verkkokoulutus
MPK Keskustoimisto

Liikuntapäällikkö

Matti Santtila
050 5309 236
matti.santtila@mpk.fi
MPK Keskustoimisto

Koulutuspäällikkö

Tero Oittinen
040 589 8861
tero.oittinen@mpk.fi
Kyber
MPK Keskustoimisto

Ylikapellimestari

Elias Seppälä
040 5514 014
elias.seppala@mpk.fi
MPK Soittokunnat

Hallintopäällikkö

Mika Peltoniemi
041 545 3432
mika.peltoniemi@mpk.fi
MPK Keskustoimisto

Valmius- ja turvallisuuspäällikkö

Juho Raulo
050 565 1180
juho.raulo@mpk.fi
MPK Keskustoimisto

Tietohallintovastaava

Jarno Salo
040 195 5021
jarno.salo@mpk.fi
MPK Keskustoimisto

Talousvastaava

Niina Fischer
050 471 3480
niina.fischer@mpk.fi
Laskutus ja kirjanpito
MPK Keskustoimisto

Taloussihteeri

Iisa Haltsonen
050 501 1332
iisa.haltsonen@mpk.fi
MPK Keskustoimisto

Hallintovastaava

Birgitta Mitro
040 552 6690
birgitta.mitro@mpk.fi
MPK Keskustoimisto

Maanpuolustuspiirien yhteystiedot

Maanpuolustuspiirien ja koulutuspaikkojen yhteystiedot löytyvät koulutuspaikat-valikosta.

Etelä-Suomi
Häme
Kaakkois-Suomi
Lounais-Suomi
Pohjanmaa
Pohjois-Suomi
Savo-Karjala
Ilmapuolustuspiiri
Meripuolustuspiiri

Kursseja koskevat kysymykset

Yksittäisiä kursseja ja paikallista toimintaa koskeviin kysymyksiin saa parhaiten vastauksen kääntymällä maanpuolustuspiirin tai koulutuspaikan henkilökunnan puoleen.

Laskutusosoite

Maanpuolustuskoulutus MPK
21758718
Pl 100
80020 Kollektor Scan

Verkkolaskuosoite: 003721758718
Välittäjä: Maventa
Välittäjätunnus: 003721291126
Välittäjätunnus pankkiverkosta lähetettäessä: DABAFIHH

Y-tunnus: 2175871-8

Jos verkkolaskut eivät ole vielä käytössä niin laskun voi lähettää joko postin kautta tai sähköpostin liitteenä pdf-muotoisena osoitteeseen 21758718@scan.netvisor.fi

Laskuissa tulee aina näkyä tilaajan nimi ja kurssin numero.

Laskutustiedot – kun lasku lähetetään MPK:lle