MPK – Maan kattavin kokonaisturvallisuuden kouluttaja

Maanpuolustuskoulutusyhdistys
Förvarsutbildningsföreningen

Katso kaikki yhteystiedot täältä

Yhteystiedot

MPK
Keskustoimisto
Töölöntorinkatu 2 B 8. krs
00260 Helsinki
p. +358 400 285 058

 

toimisto@mpk.fi
FacebookTwitterInstagram

Toiminnanjohtaja

Pertti Laatikainen
050 543 6151
pertti.laatikainen@mpk.fi

Hallintopäällikkö

Timo Mustaniemi
045 180 3323
timo.mustaniemi@mpk.fi
MPK

Viestintäpäällikkö

Miia Iivari
050 522 0024
miia.iivari@mpk.fi
MPK

Hallintovastaava

Birgitta Mitro
040 552 6690
birgitta.mitro@mpk.fi
MPK Keskustoimisto

Taloussihteeri

Niina Fischer
050 471 3480
niina.fischer@mpk.fi
MPK Keskustoimisto

Koulutuspäällikkö

Juha Niemi
+358 400 419 670
juha.niemi@mpk.fi
MPK Keskustoimisto

Koulutussuunnittelija

Ossi Hietala
+358 40 620 3482
ossi.hietala@mpk.fi
Keskitetty kouluttajakoulutus
MPK Keskustoimisto

Koulutussuunnittelija

Jussi-Pekka Kotilainen
+358 40 563 6885
jussi-pekka.kotilainen@mpk.fi
Kansainväliset asiat
MPK Keskustoimisto

Valmius- ja turvallisuuspäällikkö

Mika Peltoniemi
041 545 3432
mika.peltoniemi@mpk.fi
MPK Keskustoimisto

Maanpuolustuspiirien yhteystiedot

Maanpuolustuspiirien ja koulutuspaikkojen yhteystiedot löytyvät koulutuspaikat-valikosta.

Etelä-Suomi
Häme
Kaakkois-Suomi
Lounais-Suomi
Pohjanmaa
Pohjois-Suomi
Savo-Karjala
Ilmapuolustuspiiri
Meripuolustuspiiri

Kursseja koskevat kysymykset

Yksittäisiä kursseja ja paikallista toimintaa koskeviin kysymyksiin saa parhaiten vastauksen kääntymällä maanpuolustuspiirin tai koulutuspaikan henkilökunnan puoleen.

Laskutusosoite

Maanpuolustuskoulutusyhdistys
21758718
Pl 100
80020 Kollektor Scan

Verkkolaskuosoite: 003721758718
Välittäjätunnus: 003721291126
Välittäjätunnus pankkiverkosta lähetettäessä: DABAFIHH

Jos verkkolaskut eivät ole vielä käytössä niin laskun voi lähettää joko postin kautta tai sähköpostin liitteenä pdf-muotoisena osoitteeseen 21758718@scan.netvisor.fi

Laskuissa tulee aina näkyä tilaajan nimi ja kurssin numero.

Tarkemmat ohjeet verkkolaskujen käyttöön (PDF)