MPK – Maan kattavin kokonaisturvallisuuden kouluttaja

Maanpuolustuskoulutusyhdistys
Försvarsutbildningsföreningen

20.04.2017MPK:n hallitus päätti kokouksessaan 19.4.2017 valita MPK:n uudeksi hallintopäälliköksi Timo Mustaniemen.  Hän aloittaa hallintopäällikön tehtävässä 1.11.2017.

Hallintopäällikkö on yhdistyksen toiminnanjohtajan alainen tulosvastuullinen johtaja. Hän vastaa yhdistyksen hallinnosta, jonka osa-alueita ovat henkilöstöhallinto, tietohallinto, taloushallinto, materiaalihallinto ja kiinteistöhallinto.

Mustaniemellä on pitkä ja monipuolinen kokemus toimimisesta valtakunnallisessa julkishallinnollisessa organisaatiossa paikallisella, alueellisella ja keskustasolla. Hänen osaamistaan tukee MPK:n keskeisten kokonaisturvallisuuden toimijoiden tuntemus ja vankka tulosvastuullinen johtamiskokemus.
Mustaniemen kokonaisturvallisuuden ja vapaaehtoisen maanpuolustuksen hyvä tuntemus tukee hänen valintaansa. Mustaniemi on oppinut tuntemaan MPK:n organisaationa toimiessaan MPK:n Etelä-Suomen maanpuolustuspiirin päällikkönä vuoden 2016 alusta alkaen.

Koko MPK tukee Timo Mustaniemeä uudessa tehtävässään!
Kuva: Miia Iivari/MPK